SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

1czerwca 2017

Laureaci konkursów w SP – 3

Dnia 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubsku uczestniczyli w spotkaniu laureatów zorganizowanym przez  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Uroczystego wręczenia nagród i złożenia gratulacji dokonano w Muzeum Ziemi Lubuskiej   w Zielonej Górze.

Maria Zielińska uczennica kl. V a została laureatką XXI Konkursu Poetyckiego p.n. „Ja i cztery pory roku”. Warto dodać, że jest osobą pełną pomysłów, twórczą, koleżeńską i obowiązkową. Z ogromnym zaangażowaniem i determinacją stawia sobie nowe cele i wyzwania. Udowodniła swoim rówieśnikom, że pisanie poezji, chociaż nie jest łatwe, to sprawia wiele przyjemności i pozwala inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Ciekawostką jest również fakt, że wiersz Marysi znalazł się w grupie 20 wyróżnionych i został wybrany przez jury spośród 200 nadesłanych prac. Opiekunką młodej poetki jest nauczycielka języka polskiego pani Urszula Tomiczek.

To nie koniec sukcesów uczniów tej szkoły. Jakub Łukaszewicz uczeń klasy VI a został  laureatem XXIII Konkursu Plastycznego p.n. „Dbam o Piękno Mego Domu – Ziemi”. Swoją pracę stworzył pod czujnym okiem nauczycielki plastyki i historii pani Danuty Gawron. Wszystkie zainteresowane osoby obraz mogą obejrzeć na wystawie w muzeum. Pasją młodego artysty jest malowanie i rysowanie.  Kuba w konkursach wewnątrzszkolnych zdobył już wiele nagród i jesteśmy przekonani, że jeszcze nieraz zaskoczy nas swoimi osiągnięciami. Spośród 500 nadesłanych prac wybrano 30, w tym naszego artysty. Zwycięzcom tak prestiżowego konkursu pragniemy złożyć serdeczne gratulacje i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy. Życzymy Wam przysłowiowego „połamania pióra”.

(tomicz.)

fotki