SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

24 maja 2017

Sprawozdanie z zajęć przyrody w terenie

24 maja  2017 r. pojechaliśmy do Jezior Wysokich zwiedzić las.

Poszliśmy całą klasą na spacer po lesie mieszanym, z przewaga drzew liściastych. Co jakiś czas pani mówiła, co znajduje się na tabliczkach. Pani opowiadała, z czego składa się warstwowa budowa lasu: ściółki, runa, podszytu i koron drzew, i mówiła, że las zaczyna się od korzeni.

W tym lesie można było zobaczyć takie rośliny, jak: niecierpek, czosnaczek, buk, modrzew i konwalijkę.

Gdy kończyliśmy zwiedzanie lasu pani pokazała nam miejsce, w którym zwierzęta biorą kąpiele błotne. Dowiedzieliśmy się, że najliczniejszym ptakiem w Polsce jest zięba.

Kiedy spacerowaliśmy, już praktycznie przed samym wyjściem pani opowiadała nam, że drzewa mogą mieć pryszcze np. buki mają brwi. Dowiedzieliśmy się też, że cis jest trującym drzewem. Pani powiedziała również, że kasztanowiec przybył do nas z południa Europy.

W lesie napotkaliśmy paśniki, w których dokarmia się zwierzęta.

Po wyjściu z lasu pani przyniosła lornetki i weszliśmy na bardzo wysoką wieżę, która miała 176 schodów. Kiedy obserwowaliśmy niebo zauważyliśmy pięknego bielika. Po zejściu z wieży całą klasą piekliśmy kiełbaski na ognisku.

Laura Paulus - klasa IV b

I jeszcze kilka zdjęć: