SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

26 września 2016

Podsumowanie pierwszego roku

projektu Erasmus+

Dobiegł końca pierwszy rok współpracy w międzynarodowym programie Erasmus+. Dotychczas odbyły się trzy międzynarodowe spotkania projektowe w Norwegii, Finlandii
i Estonii, w których uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły. W ich trakcie każda ze szkół prezentowała swoje najlepsze metody nauczania mówienia, czytania i umiejętności matematycznych. Między spotkaniami te metody były stosowane w szkołach partnerskich. Na bieżąco wykonywaliśmy zlecone nam przez koordynatora różne zadania projektowe. Nasze lalki (Zosia i Jaś) wędrowały po Europie, a naszą szkołę odwiedziły lalki z Hiszpanii, Norwegii i Finlandii. Nasi uczniowie wypełniali ich „pamiętniki” informacjami o Polsce, Lubsku i naszej szkole. Uczyliśmy się śpiewać kolędy i piosenki bożonarodzeniowe po hiszpańsku, norwesku i chorwacku. Nagraliśmy film o naszej szkole i Lubsku oraz o polskich tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Udaliśmy się także do sklepu i nagraliśmy film robiąc zakupy po angielsku.

Przed nami kolejny rok wspólnej pracy. Czekamy na wizytę nauczycieli z Norwegii, Finlandii, Chorwacji, Hiszpanii, Estonii w naszej szkole od 24 do 28 kwietnia 2017r.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu można śledzić na blogu ICU oraz na tablicy Erasmus +  Corner w naszej szkole.

Maria Uryś

fotki