SP nr 3 w Lubsku- kalendarium wydarzeń Aktualności

Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Osiągnięcia uczniów   Fotki

4 czerwca - LEKCJA WOLNOŚCI

Dzień poświęcony Polsce, jej najnowszej historii wspominanej przez
naszych dziadków, rodziców

Podczas tej nietypowej lekcji zaprezentowano m. in.:

Wywiad przeprowadzony przez Lidię Hirsch

Pokaz: Stan wojenny w Polsce

Pokaz: Stan wojenny 1981 - 1983

4 czerwca klasa II a wybrała się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Wycieczka ta była podsumowaniem cyklu zajęć pt: "Rozmawiamy o ważnych sprawach". Podczas wycieczki uczniowie poznali najważniejszy obiekt naszego miasta oraz ludzi zasłużonych dla naszej miejscowości. Wielką atrakcją dla dzieci było zajęcie miejsc w sali prezydialnej oraz zorganizowane wybory przez  Sekretarza Gminy – pana H. Dybkę. Dzieci powitał również przewodniczący Rady Miejskiej, pan A. Tomiałowicz.  Dzieci otrzymały  odpowiedzi na przygotowane przez nie pytania oraz upominki. W końcowej fazie wycieczki  uczniowie zwiedzili Basztę Pachołków oraz podziwiały Lubsko z tarasu widokowego znajdującego się na baszcie. Lody na deptaku były wspaniałym zakończeniem wycieczki.

Lidia Kowalska

więcej zdjęć: 1   2