Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów

Pierwszy dzień wiosny

Koniec zimy. Nareszcie zawitała wiosna.

Witaliśmy ją w wesołych przebraniach, z kwiatami w ręku.

Młodsza grupa wiekowa- klasy 0- III bawiły się wspólnie- pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Z radosnymi okrzykami, pięknymi, kolorowymi kwiatami i wspaniałymi marzannami przeszli przez korytarze szkoły. W sali gimnastycznej przedstawiciele klas śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce wiosennej (M. Wróblewska).

Klasy IV- VI brały udział w turnieju „Wiosna z matematyką”; reprezentacje każdej klasy rozwiązywały podobne zadania (piramidka liczbowa, kwadraty magiczne, zaszyfrowane działania, równania, itp.- dostosowane do wiadomości i umiejętności przewidzianych dla danej klasy). Do ogólnej punktacji za zadania doliczane były również punkty za przygotowane przez klasy wierszyki o matematyce i przysłowia, w których występowały liczby (np. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść). Turniej przebiegał w gorączkowej atmosferze- reprezentacje klas „walczyły” ambitnie do końca o pierwsze miejsce. Poziom był wyrównany. W tej wiosennej, matematycznej rywalizacji zwyciężyła klasa V b, drugie miejsce zajęła klasa IV b, a trzecie- VI a. Indywidualnie nagradzani byli uczniowie, którzy przyszli z najpiękniejszymi, zrobionymi na ten dzień kwiatami; był to swoisty „bilet wstępu”.

Opracowanie:

organizator turnieju  „Wiosna z matematyką”

i autor niniejszej strony

Izabela Niedźwiedzka