Strona główna   Sukcesy   Nauczyciele  Rzecznik    Informatyka

Prace uczniów   Samorząd  Kółka   Podręczniki   Plan dowozów   O sprawdzianie

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

hokej,hokej na lodzie,Kanada,Kanadyjczycy,kapelusze,kije hokejowe,krążki hokejowe,ludzie,łyżwy,rękawice,sporty,sprzęt sportowy

Ważne telefony alarmowe:

999- pogotowie ratunkowe

998- straż pożarna

997- policja

112- ogólnopolski numer alarmowy z telefonu komórkowego

601 100 100- Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR

601 100 300- Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk– miejsc do tego przeznaczonych. Więcej informacji ozachowaniu się na lodzie i postępowaniu w przypadku , gdy zdarzy się wypadek znajdziesz tu.

2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy– z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! A to ciekawy samouczek, jak przygotować się do sezonu narciarskiego i jak zachowywać się na stoku:

4. Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym! Zimą szybko zapada zmrok!

5. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

7. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

8. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku– tam jest bezpiecznie!

9. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

10. Rzucając śniegowymi kulkami zwróć uwagę czym, gdzie i w kogo rzucasz np. nie mogą to być przechodnie, okna lub przejeżdżające samochody– można stać się sprawcą groźnego wypadku! Kulka śniegowa powinna być miękka i nie zawierać twardych, ostrych przedmiotów. Nigdy nie celuj w głowę!

11. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

12. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

13. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.

14. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

15. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

PLAN LEKCJIZEBRANIACZAS TRWANIA LEKCJI I PRZERW

STATUT SZKOŁY DLA RODZICÓW UCZNIOWIE