Strona główna     Uczniowie     Nauczyciele    Samorząd Uczniowski

Osiągnięcia uczniów      Pracownia informatyki

Szkolne Koło Caritas

Koło zrzesza 78 członków. Działa w naszej szkole już wiele lat. Celem działalności koła jest pomoc dzieciom oraz  ich rodzinom w pokonaniu trudnych sytuacji materialnych. Prowadzi to do wyrównania szans wszystkich uczniów.

Środki finansowe pozyskujemy przez organizowanie akcji dobroczynnych takich jak; kiermasze zabawek, kiermasze rzeczy używanych, ciast czy też ozdób świątecznych. Współpracujemy z nauczycielami, rodzicami oraz Parafialnym Zespołem Caritas działającym przy parafii NNMP w Lubsku.

Pozyskane fundusze przeznaczamy na pomoc najuboższym.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas

Przewodniczący:

Michał Lisicki

Z-ca:

Maksymilian Ratajczak

Skarbnik:

Robert Gembara

Sekretarz:

Wiktor Kwaśny

Informatyk: Norbert Kaszkur
Opiekun Koła: p. Joanna Lisicka

Wrzesień rozpoczęliśmy pomocą w postaci artykułów szkolnych, plecaków i przyborów szkolnych , które przekazał Parafialny Zespół Caritas i ks. Proboszcz w ramach zbiórki „Z uśmiechem do szkoły”.

11 września 2016r. Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole włączyło się w ogólnopolską akcję Caritasu „Kromka Chleba” . Dzieci przygotowały dary na Mszę Świętą.  Przyniosły do Stołu Pańskiego bochenki chleba , którymi wierni podzielili się na znak potrzeby dzielenie się z głodnymi. Przeprowadzono kiermasz ciast , który mógł się odbyć tylko dzięki wspaniałym rodzicom którzy upiekli ciasto i poświęcili swój czas prowadząc kiermasz.

DRODZY RODZICE – NIECH RADOŚĆ POMAGANIA INNYM BĘDZIE DLA WAS NAGRODĄ

Wolontariusze SKC włączyli się w przygotowanie kiermaszu na dyskotekach szkolnych, odbyły się dwie  dyskoteki w październiku na przywitanie klas IV w grupie wiekowej IV-VI oraz andrzejkowa, w ramach której uczniowie z klas I-III zbierali żywność, aby SK Caritas mogło przygotować paczki dla rodzin potrzebujących pomocy w okresie przedświątecznym.

Rodzice przygotowali loterie andrzejkową, z wielkim zapałem zbierali fanyt, przygotowali losy oraz przeprowadzili losowanie na co poświęcili bardzo dużo swojego , tak cennego dzisiaj czasu. Bardzo za to dziękujemy pani Marcie Bujko oraz pani Agnieszce Jończyk.

Okres świąt Bożego Narodzenia to okazja do przeprowadzenia kiermaszu ozdób świątecznych, dzieci wraz z rodzicami przygotowali piękne ozdoby i przekazali je dla SKC , część z nich trafiła na charytatywny  Koncert Mikołajkowy organizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Lubsku a pozostałe zostały sprzedane na kiermaszu w dniu 12 grudnia w naszej szkole.

Dzieci przygotowały piękne jasełka, które wprowadzą nas w nastrój świąteczny ostatniego dnia przed świąteczną przerwą a także pozwolą sprawić radość samotnym osobą w Domu Pomocy Społecznej

W naszej szkole co roku prowadzone są ferie zimowe dla dzieci, SKC wspiera tą inicjatywę przekazując fundusze na materiały plastyczne i dofinansowując wycieczki, ponieważ dla wielu dzieci jest to jedyna możliwość ciekawego spędzenia zimowych wakacji.

W działalności Koła ważny też jest rozwój duchowy , w związku z tym uczniowie przygotowywali  przedstawienia różańcowe  w miesiącu październiku, a obecnie uczestniczą w Roratach aby przygotować się do świąt Bożego Narodzenia

WSPANIALI RODZICE

Sz P.                 Katarzyna Lossa