Strona główna     Nauczyciele    Uczniowie    Aktualności   Fotki

Zajęcia Koła Fotograficznego "Oko na świat" realizowane były w naszej szkole w terminie od 15 września do 15 grudnia 2007 roku w ramach projektu "Szkoła nie tylko dla orłów". Odbywały się we wtorki po południu (16.30- 18.00). Mogli w nich uczestniczyć uczniowie dojeżdżający, gdyż zorganizowany był dojazd do szkoły i odwóz po zajęciach.

Koło Fotograficzne przeznaczone było przede wszystkim dla dzieci ze środowiska wiejskiego, rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Celem zajęć było umożliwienie dzieciom spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, rozbudzenie i poszerzenie ich zainteresowań.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem; uczniowie przychodzili na nie bardzo chętnie. Poznali na nich podstawową obsługę aparatów cyfrowych, wykonywali nimi zdjęcia, pobierali zdjęcia z aparatu do komputera, obrabiali zdjęcia w programach graficznych systemu Windows i Mac OS X oraz programie zakupionym specjalnie na te zajęcia. Efektem tych zajęć są piękne zdjęcia, które zaprezentujemy tu również. Zdjęcia podzielone są na trzy bloki tematyczne:

Autorami zdjęć naszej "Trójki" są: Bajerska Agata, Bajerski Jacek, Bitel Nikoletta, Bochenek Daria, Dąbrowski Mateusz, Gawrych Nikoletta, Gawrych Oliwia, Imbierski Erwin, Kucharski Edwin, Nakonieczna Andrea, Niedzielska Martyna, Parchimowicz Karolina, Pisarski Michał, Pochylska Patrycja, Potapko Dominika, Sawron Patrycja, Stemler Ilona, Szymańska Katarzyna, Ślipko Karolina, Tokarska Kamila, Zarzycka- Miazek Dominika.

Zdjęcia Lubska wykonali: Bajerska Agata, Bajerski Jacek, Bitel Nikoletta, Gawrych Nikoletta, Gawrych Oliwia, Kaszkur Adam, Kołodziej Bartosz, Nakonieczna Andrea, Niedzielska Martyna, Potapko Dominika, Sawron Patrycja, Stemler Ilona, Ślipko Karolina, Tokarska Kamila, Zarzycka- Miazek Dominika, Żyluk Angelika i prowadząca te zajęcia- Izabela Niedźwiedzka.

Nasze otoczenie zostało utrwalone na zdjęciach przez: Bajerską Agatę, Bajerskiego Jacka, Bitel Nikolettę, Bochenek Darię, Dąbrowskiego Mateusza, Gawrych Nikolettę, Gawrych Oliwię, Imbierskiego Erwina, Nakonieczną Andreę, Niedzielską Martynę, Parchimowicz Karolinę, Pochylską Patrycję, Potapko Dominikę, Sawron Patrycję, Stemler Ilonę, Ślipko Karolinę, Szymańską Katarzynę, Tokarską Kamilę, Zarzycką- Miazek Dominikę, Żyluk Angelikę

Oto pierwsze spotkanie (zobacz więcej):

Następne to pierwsze próby w robieniu zdjęć i przeglądanie ich na komputerze (więcej):

W końcu odpowiednia pogoda na zdjęcia w plenerze (więcej):

I kolejne wyjście- tym razem fotografujemy nasze miasto (więcej):

A teraz już tylko żmudna, ale pasjonująca praca z programami do edycji zdjęć (więcej):

Zajęcia prowadziła p. Izabela Niedźwiedzka

I. N.