Strona główna   Aktualności   Nauczyciele   Uczniowie   Osiągnięcia uczniów  Fotki

Materiały instruktażowe

Z ŻYCIA DRUŻYNY

19- 21 kwietnia

biwak w Świbnej z okazji Dnia Ziemi

Nasza gromada zuchowa pojechała na biwak do Ośrodka Harcerskiego w Świbnej. Wyjazd związany był z Dniem Ziemi. Oprócz naszych dzieci były tam zuchy i harcerze z całego hufca.

Pierwszego dnia wieczorem, podczas świecowiska, dzieci zapoznały się ze sobą i zaprezentowały swój program artystyczny.

W sobotę odbył się bieg patrolowy. Do wykonania było kilka zadań związanych z ochroną środowiska. Uczestnicy biegu musieli wykazać się wiedzą ekologiczną oraz sprawnością fizyczną.

Po pysznym obiedzie zuchy poznały prawo harcerskie. Wspólnie z harcerzami układały scenki dramowe do poszczególnych praw.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pacynki z materiałów ekologicznych. Powstała wspaniała wystawa prezentująca gotowe prace.

Po kolacji przygotowywaliśmy się do uroczystego ogniska. Harcerze z innych drużyn składali przyrzeczenie. Była to bardzo podniosła chwila, poprzedzona gawędą komendanta i piosenką ,,Przyrzeczenie”. Następnie wspólnie śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się podczas pląsów.

Po powrocie do ośrodka czekała na nas niespodzianka– dyskoteka.

Czas szybko minął. W niedzielę rano musieliśmy się pakować i sprzątać ośrodek. Pożegnaliśmy się na apelu i jak zwykle już myślimy o kolejnym wyjeździe.

phm Danuta Modrzejewska

Zuchy- strona główna